tortum şelalesi

Erzurum’un Uzundere ilçesindeki Tortum Şelalesi, hemen hergün yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor.Tortum Şelalesi, Erzurum

Tortum Şelalesi’nin doğal güzelliğini görmek üzere yaz tatilini fırsat bilen yerli ve yabancı turistler, 50 metreden aşağıya dökülen suları seyre dalıyor. Bu doğal güzelliği yerinde görmek adına hafta sonunu fırsat bilenler, akın akın şelaleyi seyre geliyor.

Aileleriyle birlikte bir taraftan piknik yapmaya diğer yandan serinlemek ve bu doğal güzelliği yerinde görmeye gelen yerli ve yabancı turistler, kimi zaman kendilerini şelalenin alt kısmındaki serin sulara bırakıyor.

Tortum Şelalesi’nin büyük bir turizm potansiyeline sahip olmasına rağmen çevresinde yeterli konaklama ve tesisin Tortum Şelalesi, Erzurumbulunmaması şelaleye gelen vatandaşların tepkisine neden olurken, dünyanın 3. büyük doğal şelalesi olan Tortum Şelalesi’nin yeterince değerlendirilemediği belirtiliyor. Doğal güzelliğiyle görenleri adeta büyüleyen Tortum Şelalesi’nin bu hali özellikle yabancı turistlerin yoğun ilgisini çekiyor.

// <![CDATA[
document.write (“”);
// ]]>

Bir Cevap Yazın